מטבח מודרני וכל מה שצריך לדעת עליו

בכל תוכניות הטלוויזיה אנחנו רואים מטבחים מודרנים, אבל מה באמת צריך לדעת עליו
בטי יעקובסון

 המטבח הוא הלב הפועם של הבית.  בעבר מרחב המטבח היה משמש לבישול בלבד, אך כיום, המטבח הפך למרכז הבית, והוא חלק רציף ממרחב החלל הציבורי בעיצוב הכולל של הבית. המקום בו אנו נפגשים מתגבשים מבשלים מארחים ואוכלים.

לכן כאשר קונים מטבח מודרני, חשוב מאוד להתאים את סגנון העיצוב שלו לסגנון העיצוב שנבחר עבור שאר הבית. מטבח מודרני הוא מטבח שמיישם את המשפט  less is more  של אבי המודרניזם  לודוויג מיס ון דר רוהה.

מטבח מודרני מתאפיין בקווים נקיים, גוונים אחדים צבעים רגועים חומרי הגלם מתאפיינים בזכוכית, מתכות שונות נירוסטה אלומניום, פרזולים ישרים ונגיעות של עץ העיצוב מנימליסטי נקי סימטרי ומטאלי תוך שמירה על פונקציה, במטבח המודרני לא תמצאו עיטורים או קישוטים אלא את החומרים במתכונת הבסיסית והנקייה ביותר שלהם.

מאפיין נוסף למטבח מודרני, הינו תוספת האי במטבח. טרנד זה הפך כבר לנורמה במטבחים המודרניים. אי במטבח מקנה תוספת של משטח עבודה, מקום אחסון מושלם, פינת אוכל, ומספק מרחב נוסף כפריט נוי לכל דבר הנותן אופי ויופי ייחודי למטבח.

עיצוב מוצלח יתחיל קודם כל עם הבנה של נתוני גודל המטבח והבנה איך ניתן לנצל את המרחב בצורה הכי אופטימלית, לבדוק מקום מקורי של התשתיות (חשמל, מים, גז וכד’), יש לקחת בחשבון את התאורה אם מדובר באור טבעי ותאורה מובנת, כמו כן חשוב להבין מה הפונקציות שישרתו אתכם בשימוש במטבח, לדוגמא משטח עבודה גדול יותר או פינת אוכל במטבח, גודל מקום האחסון, כל אחד והצורך שלו במטבח כי חשוב לזכור שמטבח הוא מעבר למקום רק לבישול…

 יש מגוון אפשרויות כיום של מטבחים מודרניים בעיצוב המושלם עבורך. בהתחשב בעובדה כי המטבח מהווה את הלב של הבית, במרחב זה מתרכז הרבה מהווי הבית, בין אם הכנת האוכל, אכילה, מעבר לנשנוש, כמו גם מרכז הבידור והמקום בו לרוב כל המשפחה נפגשת . לכן יש לתת דגש וחשיבה למרחב זה בשיפוץ המטבח.

מה עליכם לקחת בחשבון בעת קניית מטבח מודרני? האור הוא קריטי בעיצובים של מטבחים בכל סגנון, אך זה נכון במיוחד למטבח מודרני. כ בעוד שמרחבים מוארים היטב הם סימן ההיכר של עיצובים מודרניים. חשבו על מיקום חלונות, צבע הקירות והארונות והאם אתם רוצים מטבח מודרני שנשען מאוד על משטחי מתכת. חשבו גם על החלל. משפחות יצטרכו הרבה יותר מקום מאשר אנשים ורווקות וזוגות, ועם ילדים קטנים שמתרוצצים, הבטיחות צריכה להיות גם שיקול מרכזי. בסופו של דבר, עליכם לזכור גם את התמונה הגדולה. מטבח מודרני טוב יהיה פונקציונלי להפליא. כמה צריך לעלות מטבח מודרני? אין שום סיבה שמטבח מודרני יעלה יותר מסגנונות עיצוב מטבח אחרים. כל הרעיון של עיצוב מודרני הוא ליצור חללים אלגנטיים המשתמשים בחומרים ביעילות. לא תצטרכו לבזבז כסף על תכונות או קישוטים מיותרים. היופי של העיצוב טמון בפונקציונליות שלו, כלומר, בתיאוריה, מטבח מודרני צריך להיות חסכוני במיוחד. עם זאת, כל מטבח יהיה השקעה גדולה, לכן הקפידו על עיצוב משלכם. מהו מטבח מודרני? אין בעצם מראה אחד למטבח מודרני וגם בתוך ההגדרה של מטבח מודרני יש מספר זרמים
  • מודרני מנימליסטי 
  • מודרני כפרי 
  • מודרני הייטקי 
  • מודרני תעשייתי 
לאיזה זרם אתם מתחברים?  כתבו לי למייל [email protected]

עיצוב הבית מתחיל עכשיו
בואו ניפגש ונתחיל לעבוד

בטי יעקובסון מעצבת פנים, מומחית בתכנון עיצוב ושיפוץ בתי מגורים. מגיעה לתחום העיצוב לאחר 18 שנה של תפקידים בכירים בתחום ההייטק ומביאה איתה את הסטנדרט הגבוהה והבלתי מתפשר מהתחום. חיה ונושמת את תחום העיצוב בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ובוגרת לימודי תכנון ועיצוב פנים, בעלת סטודיו לעיצוב פנים ברמת השרון שעובד על פרויקטיים בכל חלקי הארץ. בכל פרויקט מושקעת יצירתיות ומחשבה רבה, תוך כדי התחשבות והקשבה מרבית ברצונות והחלומות של הלקוח. הדגש הוא על חוויה טובה, רגועה, שקטה ובטוחה לאורך כל הדרך עד לתוצאה המושלמת.

הצטרפו אליי