דברים שצריך לדעת לפני שיפוץ ועיצוב פנים הדירה

קניתם דירה – מזל טוב!

מצאתם לכם מקום שמרגיש לכם כמו בית רק לא לגמרי מתאים לצרכים שלכם ואתם מתכננים לצאת לשיפוץ.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך תצטרכו לעשות כמה החלטות חשובות –

  1. קודם כל חשוב לדעת מה התקציב לשיפוץ –

כשיוצאים לשיפוץ ועיצוב פנים הדירה חשוב להבין שצריך לגבש תקציב ריאלי למה שרוצים לחדש, למשל אם רוצים לשנות את כל הדירה יש הבדל משמעותי בין תקציב כזה לבין שינוי של חלק קטן בבית.

כמו כן בשיפוץ ועיצוב פנים של דירה יש טווח מאוד רחב של מחירים ולכן גם פה צריך לדעת למה לכוון אם התקציב הוא מוגבל אז צריך לדעת להתנהל איתו בצורה הגיונית ולא לכוון לדברים הכי מתקדמים וחדשים בשוק כי אז תהיה בעיה של חלוקה לא נכונה ב”עוגת התקציב”.

כאשר יודעים מראש מה התקציב אפשר גם לדעת האם הוא ריאלי לגודל השיפוץ שרוצים לעשות או לא ואז אפשר לדעת איך להשקיע את התקציב בצורה הנכונה ביותר.

כמובן שמומלץ לעשות סקר שוק כדי להבין פחות או יותר מה הטווח מחירים של דברים כמו תאורה, מוצרי חשמל, כלים סניטרים, ריצופים וכו’

כמובן שחשוב לדעת מראש שברוב המקרים של שיפוצים גדולים יש חריגה מהתקציב, לא חריגה מאוד גדולה אבל צריך לדעת להתכונן לזה.

 

  1. בחירת מעצבת – לפני שיוצאים לשיפוץ ועיצוב פנים הדירה, חשוב מאוד לבחור במעצבת שתלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו, שתוכל ללוות אתכם בתהליך המורכב תוך התייחסות לתקציב שהגדרתם.

 מעצבת בעלת ניסיון תוכל להכווין לייעץ ולעזור בכל התהליך הזה כדי להקל עליכם ולהפוך אותו לחוויה הרבה יותר נעימה.

מעצבת תוכל לשאול את השאלות הנכונות שיכוונו אתכם למה שבאמת חשוב לכם יותר, במה אתם רוצים להשקיע ומה באמת חשוב לכם שיצא מהתהליך הזה.

כאשר בוחרים מעצבת חשוב מאוד שיהיה חיבור איתה, להרגיש שהשפה שלה מתחברת לשלכם, שהיא נותנת מקום לטעם שלכם וגם לצרכים שלכם ובנוסף שהיא תדע לתת מענה לגבי שיפוץ פנים הדירה ועיצוב פנים הדירה, תדע לתת פתרונות יצירתיים לשינויים ואילוצים שמתגלים בתהליך.

 

  1. בחירת ספקים ואנשי מקצוע-

דבר נוסף ומאוד מאוד חשוב בתהליך של שיפוץ ועיצוב פנים הדירה הוא בחירה של בעלי מקצוע,

מאוד חשוב לבחור ספקים שהם גם מקצוענים וגם שירותיים, במידה ויש משהו בשטח יהיו זמינים למענה, לפתרון בעיות וסיוע בעת הצורך וכמובן שירות ואחריות גם לאחר מכן במידת הצורך.

בדרך כלל לכל מעצבת יש צוות של אנשי מקצוע שאיתם היא בדרך כלל עובדת והיא יכולה להמליץ עליהם, כי כנראה שיצא לה לעבוד איתם כבר בפרויקטים נוספים ולכן יש לה נסיון עם אותם בעלי מקצוע.

 

  1. בחירת הקבלן –

אחד הדברים הכי חשובים שיש בתהליך של שיפוץ ועיצוב פנים הדירה הוא הקבלן.

בסופו של דבר מי שצריך לבצע את העבודה שתכננה המעצבת הוא הקבלן,

חשוב מאוד שיהיה איש מקצוע טוב, שיכול לעמוד בסדר גודל של פרויקט כמו הפרויקט שלכם, שעומד בזמנים, שעובד עם צוות מקצועי, שידע להתריע במידה ומשהו מהדברים שתוכננו לא יכול להתקיים כי משהו בתוואי של השטח לא מאפשר ולהיות פתוח לסיעור מוחות ולשינויים שיכולים לקרות תוך כדי העבודה במידה ומשהו כזה קורה.

שידע לתת גם את הדעה או העצה המקצועית שלו.

גם במקרה כזה עדיף לעבוד עם קבלנים שעובדים עם המעצבת בדרך כלל כי הם כבר מכירים את שיטת העבודה שלה, הם מתקשרים איתה בצורה הכי טובה והם יודעים איך להתנהל בעבודה מול מעצבת בשונה מקבלן שלא עובד עם מעצבות

בדרך כלל.

 

לסיכום, לפני ליוצאים לפרויקט של שיפוץ ועיצוב פנים הדירה, חשוב לדעת שזה תהליך שיכול להיות מאוד לא פשוט, מלחיץ וארוך, אך במידה ולוקחים בעלי מקצוע יכולה להיות הקלה משמעותית, כי יש מי שיסנכרן את כל הגורמים הלוקחים חלק  בתהליך, יקדם את הדברים החשובים וידאג לכל הפרטים החשובים על מנת לקבל את התוצאה עליה חלמתם.

 

חושבים  לצאת לשיפוץ ? השאירו פרטים וניפגש

עיצוב הבית מתחיל עכשיו
בואו ניפגש ונתחיל לעבוד

בטי יעקובסון מעצבת פנים, מומחית בתכנון עיצוב ושיפוץ בתי מגורים. מגיעה לתחום העיצוב לאחר 18 שנה של תפקידים בכירים בתחום ההייטק ומביאה איתה את הסטנדרט הגבוהה והבלתי מתפשר מהתחום. חיה ונושמת את תחום העיצוב בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ובוגרת לימודי תכנון ועיצוב פנים, בעלת סטודיו לעיצוב פנים ברמת השרון שעובד על פרויקטיים בכל חלקי הארץ. בכל פרויקט מושקעת יצירתיות ומחשבה רבה, תוך כדי התחשבות והקשבה מרבית ברצונות והחלומות של הלקוח. הדגש הוא על חוויה טובה, רגועה, שקטה ובטוחה לאורך כל הדרך עד לתוצאה המושלמת.

הצטרפו אליי