5 טיפים לשיפוץ חדר רחצה מפנק

כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים שיפוץ אמבטיה
בטי יעקובסון
 חדר הרחצה הוא אחד החדרים החשובים בבית שאנו פוגשים מספר פעמים במהלך היום, חדר זה חשוב במיוחד עבורנו ברמה האנרגטית. אנו צריכים שיהיה בו את כל הפונקציות כמו מקלחת/אמבטיה, שירותים, כיור ואחסון מבלי לוותר על העיצוב. שיפוץ של חדר רחצה הוא לא משימה פשוטה, חייבים להתחשב בהרבה מרכיבים בתוך חלל מאוד קטן. זהו אחד החדרים הכי קטנים בבית ואם זאת מכיל אינסטלציה, חשמל, חיפויים, נגרות, כלים סניטריים, זכוכית ואלומיניום. אם גם אתם רוצים להרגיש שבאתם לחדר הרחצה להתפנק ולא רק להתקלח אז אלו הטיפים שאתם צריכים!

תכנון שבו ותכננו איפה תתמקם כל פונקציה בתוך החדר. כאשר אל תרדו מהמידות של 80 ס”מ עבור אזור האסלה ועומק של לפחות 80 ס”מ מסיום האסלה עבור הרגליים. מקלחת צריכה לפחות 80 ס”מ רוחב, ובאורך אני אישית משתדלת לא לרדת מ 90 ס”מ. אם יש מקום, תמיד כיף להתפנק על ספסל במקלחת עבור ספסל יש לשמור 40 ס”מ עומק. תשתדלו למצוא קיר שניתן לייצר בו נישה עבור כלי הרחצה, האלטרנטיבה של להכניס כל מיני פירזולים לתוך המקלחת לא מומלצת מבחינה עיצובית.

נגרות בהתאמה אישית אל תחסכו על עמדת כיור רחבה, לעיתים יש מקום ארוך לשידת כיור ארוכה ועדיין שמים שידת כיור קטנה, תפנקו את עצמכם בשידת נגרות מותאמת אישית בדיוק למידות הקיימות, עם אחסון רחב. גם ארגז הבגדים לכביסה, יכול להיות שם במקום סלסלה מבחוץ. גם מגירות רחבות לאחסון, ככל שהשידה תהיה ארוכה יותר כך גם יגדל אזור המראה שמעל השידה ואז תקבלו את האפקט של הגדלת מרחב החדר.

על איזה קירות כדי לשים קרמיקה ? פעם הייתה נטייה לעשות חיפוי קרמיקות על כל הקירות מרצפה עד תקרה,  היות והחדר קטן זה יוצר מראה שמקטין מאוד את החדר. ממליצה לשים חיפוי רק באזורים הרטובים, דבר שיקליל את המראה בקיר שאין חיפוי ניתן לצבוע בצבע המיועד לאזורי רטובים או ניתן לבצע שליכט אקרילי או מינרלי. קיר שהחלטתם לשים עליו קרמיקה אז בבקשה לה להפסיק ב 210 כמו כמו שניתן לראות בבתים מסויימים. הסיבה שקבלנים לא מסיימים עד התקרה היא בגלל עלות החומר והעבודה שהם מנסים לחסוך. אל תחסכו זהי עלות ממש קטנה כדי לסיים את הקיר עד התקרה.

ריצוף גדול או קטן בהיר או כהה ? אם אתם לא רוצים להיות משועבדים לניקיון ממליצה לקחת ריצוף כהה, בריצוף בהיר כל טיפת מים עם מעט לכלוך מאוד תבלוט. ממליצה לקחת אריחים גדולים ככל הניתן כך יהיו פחות מרווחים (בשפה המקצועית פוגות)  יש נטייה ללכלוך להיכנס למרווחים האלו ולהתיישב על הרובה. ככל שהריצוף יהיה גדול יותר כך גם תקבלו מראה רחב יותר ונקי.

תאורה אמנם החדר קטן ונראה כאילו מנורה אחת מרכזית תספיק, אבל כדי ליצור חדר רחצה מפנק עם אווירה. יש לדאוג לשים לפחות עוד 2 נקודות תאורה, אחת שתיתן אור חלש שתשמש אתכם לילה כאשר אתם הולכים לשרותים ולא רוצים להתעוור ולהתעורר מרוב אור. והשנייה אור קרוב מאוד למראה לכל מי שרוצה להתאפר ובאמת לראות את הכמות שהיא שמה על הפנים. כך שאומנם החדר קטן אבל יש בו לפחות 3 גופי תאורה. רכשו גופי לד שנותנות תמסורת צבע של עד 3000 קלווין זהו תמסורת צבע שהכי קרובה לאור החמה ויש בה את האור הכי מחמיא.

עיצוב הבית מתחיל עכשיו
בואו ניפגש ונתחיל לעבוד

בטי יעקובסון מעצבת פנים, מומחית בתכנון עיצוב ושיפוץ בתי מגורים. מגיעה לתחום העיצוב לאחר 18 שנה של תפקידים בכירים בתחום ההייטק ומביאה איתה את הסטנדרט הגבוהה והבלתי מתפשר מהתחום. חיה ונושמת את תחום העיצוב בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ובוגרת לימודי תכנון ועיצוב פנים, בעלת סטודיו לעיצוב פנים ברמת השרון שעובד על פרויקטיים בכל חלקי הארץ. בכל פרויקט מושקעת יצירתיות ומחשבה רבה, תוך כדי התחשבות והקשבה מרבית ברצונות והחלומות של הלקוח. הדגש הוא על חוויה טובה, רגועה, שקטה ובטוחה לאורך כל הדרך עד לתוצאה המושלמת.

הצטרפו אליי