6 אלמנטים עיקריים בעיצוב בית כפרי

אחד מסגנונות העיצוב הנפוצים והאהובים בקרב הרבה אנשים הוא העיצוב הכפרי, והוא מיושם לאו דווקא בבתים גדולים צמודי קרקע שנמצאים במושב או קיבוץ אלא גם בדירות בבניינים בעיר, הסגנון הכפרי אהוב ככל הנראה בגלל מה שהוא משדר – חמימות, רכות, נוחות וחיבור לטבע.בשביל לייצר בית שהוא בסגנון כפרי ניצמד לכמה אלמנטים שיכולים להופיע גם ביותר מצורה אחת בבית.

 1. עץ – בעיצוב בית כפרי השימוש בעץ יהיה מרכזי ומודגש.
  העץ יכול לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים, ברצפות -פרקט עץ, בריהוט מעץ ושילוב שלו בריהוט, חיפויי קירות  מעקה וכד’
 2. ברזל – בעיצוב בית כפרי נרצה גם לשלב את הברזל כחומר מרכזי בפלטת החומרים.
  ניתן ליישם את השימוש בו בפתחים וחלונות, קורות ברזל שקיימות ונשארות חשופות, תאורה שמשלבת ברזל, קמינים ותעלות פח.
 3. פיתוחים – בעיצוב כפרי נראה הרבה פעמים שימוש בפיתוחים בחזיתות של נגרויות כמו חרוץ פסים
  לאורך, חזיתות דמויות מסגרות, חזיתות דמויות תריסים קרניזים דקורטיביים ורגלי עץ מעוטרות.
 4. בריקים – בעיצוב בית כפרי שימוש בברקים טבעיים מכניס לחלל חמימות ועוצמה, בנוסף ניתן להשתמש בברקים לא טבעיים מפורצלן בחדרי רחצה וחיפוי קירות במטבח
 5. זכוכית – שילוב של זכוכית בעיצוב בית כפרי יכול להגיע בתאורה משולבת בגופים עם זכוכית, שילוב של זכוכיות בחזיתות של נגריות כמו ארונות במטבח או בשידות אחסון כלים חגיגיים וגם בדלת כניסה משולבת זכוכית. יש סוגי זכוכיות שונות ולא בהכרח זכוכית שקופה שמייצרות טשטוש ועדיין נכנס דרכן אור כך שהן מסתירות ומייצרות פרטיות.
 6. טקסטיל – כשמעצבים בית בסגנון כפרי חשוב להשתמש בטקסטיל – ווילונות, כריות רכות, שטיחים וטפטים, חשוב להיצמד לפלטת הצבעים, מומלץ לשלב צבעים בהירים שמשדרים רכות כדי לשמור על האווירה הכפרית הנעימה והמזמינה.

עיצוב הבית מתחיל עכשיו
בואו ניפגש ונתחיל לעבוד

בטי יעקובסון מעצבת פנים, מומחית בתכנון עיצוב ושיפוץ בתי מגורים. מגיעה לתחום העיצוב לאחר 18 שנה של תפקידים בכירים בתחום ההייטק ומביאה איתה את הסטנדרט הגבוהה והבלתי מתפשר מהתחום. חיה ונושמת את תחום העיצוב בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ובוגרת לימודי תכנון ועיצוב פנים, בעלת סטודיו לעיצוב פנים ברמת השרון שעובד על פרויקטיים בכל חלקי הארץ. בכל פרויקט מושקעת יצירתיות ומחשבה רבה, תוך כדי התחשבות והקשבה מרבית ברצונות והחלומות של הלקוח. הדגש הוא על חוויה טובה, רגועה, שקטה ובטוחה לאורך כל הדרך עד לתוצאה המושלמת.

הצטרפו אליי